Ogólnopolskie Urodziny Misia Książkowego

20 października Gminny Ośrodek Kultury Biblioteka Publiczna w Sulikowie, zorganizowała w sali widowiskowej GOK, dzień pełen atrakcji dla dzieci.

 

Od kilku już lat z inicjatywy Fundacji ABCXXI- Cała „Polska Czyta Dzieciom”, 14 października ogłoszono dniem Ogólnopolskich Urodzin Misia Książkowego.

 

W Sulikowie książkowe Misie swoje urodziny obchodziły po raz pierwszy i nieco później. Udział w wyśmienitej zabawie wzięli uczniowie klas I i III, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sulikowie oraz klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Każde dziecko, obowiązkowo zaprosiło i przyprowadziło ze sobą swojego najlepszego przyjaciela – Misia. Na sali pojawił się też gość specjalny Plazmiś. Plazmiś, to zabawny miś koala, który przywędrował do nas tym razem ze Zgorzelca, gdzie zabawia dzieci w centrum handlowym Plaza, podczas robienia przez rodziców zakupów.

 

Uśmiechów, radości i niespodzianek było wiele. Dzieci bawiły się w rytmie „Misiowych” melodii. Wysłuchały kilka „Misiowych”wierszy i obejrzały „Misiową” prezentację pt. „Misie, Miśki i Misiaczki. W ogóle było słodko, miodowo i bardzo pouczająco. Konkursy i zagadki ośmieliły niejednego zaproszonego małego gościa.

 

To był dzień pełen przygód i zabawy! Razem z uczniami, miło i radośnie przeżyliśmy to niezwykłe święto. Na koniec wszyscy udali się na małe słodkie co nieco

Skip to content