Jarmark Wielkanocny wszem i wobec zapowiedział nadchodzące święta i wiosnę

W czwartek 17 marca na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się długo oczekiwany Jarmark Wielkanocny, który zgromadził wielu rodzimych wystawców, prezentujących swoje efektowne świąteczne wyroby rękodzieła. W tym roku obok straganów z palmami, pisankami oraz kartami świątecznymi, wyeksponowane zostały również ciasta, zgłoszone na konkurs  najlepszych „wielkanocnych wypieków”. Jury w pięcioosobowym składzie oceniło zarówno walory smakowe jak i wizualne. Wielkanocna fantazja wykreowana przez p. Hannę Marczyk i członkinie Stowarzyszenia Wiejskiego „Wspólnie w Przyszłość” z Mikułowej zdobyła bezprecedensowe I miejsce. Drugą nagrodę otrzymała p. Maria Baran ze Studnisk, a III miejsce i nagroda przekazana została p. Stanisławie Bogdanowicz z Mikułowej.

 

Organizator tegorocznego Jarmarku zaprosił na bajecznie kolorową scenę nie tylko młodych artystów, ale i doświadczony zespół wokalny „Złote Nutki” z Lubania. Jako pierwsza, tańcząc i śpiewając, w ślicznych i wystylizowanych strojach, zaprezentowała się przygotowywana przez Marlenę Łoknicką grupa 12 przedszkolaków z Sulikowa. Następnie nastrojową i świąteczną pieśń wyśpiewali uczniowie muzykujący w parafialnej Scholi pod kierunkiem Ryszarda Swobody i Rafała Skrabka. Chwilę później swoją poetycką wizją świąt podzielili się uczniowie z koła teatralnego prowadzonego przez Sylwię Amrogowicz przy ZSPiG im. Jana Pawła II w Sulikowie, młodzi muzycy pod kierunkiem Emila Smardzewskiego wyśpiewali i wygrali pogodne rytmy, a dziecięce występy zakończyła etiuda teatralna przygotowana przez Grażynę Glodek do fragmentu kompozycji Modesta Musorgskiego „Obrazki z wystawy”.

 

Jako ostatni na scenie przed publicznością stanął dziewiecioosobowy zespół wokalny, działający od 2009 przy lubańskim Ośrodku Wsparcia Dziennego, który zawsze, jak o sobie mówi, potrafi nawiązać dobry kontakt z widzami, bowiem w repertuarze posiada ponad 100 otworów. Wprawdzie nie zagrali stu, ale przybyłym na Jarmark Wielkanocny mieszkańcom gminy uśmiech nie schodził z ust.

 

Dziękujemy wystawcom, wykonawcom, zaproszonym gościom i widzom, życząc wszystkim Wesołych Świąt!

 

Grażyna Glodek