Młodzi czytelnicy na autorskim spotkaniu z Joanną Zagner- Kołat

20 października Biblioteka Publiczna w Sulikowie  gościła Joannę Zagner-Kołat- ilustratorkę  książek dla dzieci. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki, w całości sfinansowane przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu.

Ilustratorka opowiedziała między innymi jak powstają ilustracje do wydawanych książek i skąd czerpie swoje pomysły oraz udzieliła szczegółowych odpowiedzi na wszystkie pytania frapujące młodych uczestników spotkania. Ciekawość dzieci została w pełni zaspokojona. Inspiracją do pomysłów artystki jest samo życie i jego obserwacja. Rysunki tworzy wszędzie, jadąc tramwajem, a nawet u fryzjera.

W spotkaniu wzięły udział dzieci klas drugich szkoły podstawowej wraz z opiekunami. Uruchamiając wodze swojej wyobraźni stworzyły bajkową postać, która być może będzie kiedyś bohaterem ilustracji p. Joanny. Na koniec do odczytanego fragmentu książki dzieci stworzyły rysunki, które to autografem oparzyła sama ilustratorka.

Anna Matusewicz

red. GG

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Joanna Zagner -Kołat jest wrocławianką i tam też mieszka. Studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Ilustruje książki dla dzieci, komiksy i opowiadania. Między innymi dla takich autorów jak W.Chotomska, J.Papuzinska, L.J.Kern czy B.Ostrowicka. Zrealizowała we współpracy z MKiDN serię książek edukacyjnych „Dydko i …” oraz oprawę plastyczną do portalu edukacyjnego o Polsce – www.kula.gov.pl. Współpracowała z czasopismami dla dzieci takimi jak:„Bluszczyk”, „Świerszczyk” czy „Miś”.

Skip to content