Jarmark Świąteczny

Wprowadzeniem w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia był Doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się 14 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie.

Stoiska niepowtarzalnych ozdób świątecznych, przystrojone świątecznie choinki oraz dźwięki najpiękniejszych kolęd – w takiej atmosferze przebiegł czwartkowy wieczór.

Uroczystego otwarcia i powitania licznie przybyłych mieszkańców dokonali Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Elżbieta Wąsowska – Bodo oraz Wójt Gminy Robert Starzyński. Na tle niezwykle przystrojonej sceny sali widowiskowej wystąpiły dzieci z grupy teatralnej GOK, które przedstawiły „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego, w choreografii i reżyserii pani Grażyny Glodek. Młodzi artyści otrzymali za swój występ zasłużone brawa.

Gminny Ośrodek Kultury był inicjatorem gminnego konkursu na wykonanie Sulikowskiej Szopki Bożonarodzeniowej. Konkurs cieszył się zainteresowaniem, gdyż wpłynęło 21 prac. Wszystkie zachwyciły pomysłami oraz techniką. Każda z nich była prawdziwym dziełem sztuki, niepowtarzalnym i wspaniałym. Efekt pokazuje, że twórcy włożyli w wykonanie szopek nie tylko wiele pracy, ale także serca. Nagrody wraz z gratulacjami wręczyli Wójt Gminy Sulików oraz Dyrektor GOK. Konkurs był przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych:

Kategoria PRZEDSZKOLE

Wyróżnienie

Skierś Amelia i Kornelia – przedszkole Sulików

Polowy Artur – przedszkole Bierna

Kozłowska Natalia – przedszkole Sulików

III miejsce – nie przyznano
II miejsce
Zaras Amelia – przedszkole Sulików
Biorąc pod uwagę podobnie wysoki poziom dwóch prac, przyznano dwie I nagrody:
I miejsce
Olechowska Karolina – przedszkole Sulików
I miejsce
Kuba Karpiński – przedszkole Bierna

Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA

Wyróżnienia

Rynkiewicz Maja i Filip oddział O i klasa IV -SP Bierna/ przedszkole Bierna
Kołodyńska Alicja kl. V -SP Bierna
Pitala Roksana i Natalia -SP Bierna
Skórka Matylda kl. IIB – ZSPiG Sulików
Kustra Aleksandra kl. I -ZSPiG Sulików
Rychter Dżesika kl I – SP Bierna
Żuk Natalia kl II -SP Bierna

III miejsce Rachańska Julia kl. IV A ZSPiG Sulików
III miejsce Ziomek Zuzanna kl. III SP Bierna
II miejsce Machnicka Weronika klasa VI SP B Bierna
I miejsce klasa III B opiekun p. Małek ZSPiG Sulików

Kategoria OSOBY DOROSŁE
Wyróżnienie  – Funka Aneta
III miejsce – Helbrecht Iwona
II miejsce – Michalska Justyna
I miejsce – Świerzak Izabela

W dalszej części Jarmarku odbyły się Jasełka. Kolędy zaprezentowali: dzieci z Przedszkola Publicznego w Sulikowie pod kierunkiem pani Katarzyny Zawadzkiej, uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej w Biernej pod kierunkiem pani Marty Welc, uczniowie klas starszych ze Szkoły Podstawowej w Biernej pod kierunkiem pani Teresy Wronkowskiej, uczniowie klas gimnazjalnych ZSPiG w Sulikowie pod kierunkiem pani Barbary Pająk, grupa wokalna GOK pod kierunkiem pani Kingi Przygodzińskiej. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Wszystkim osobom, które zaprezentowały swoje rękodzielnictwo składamy podziękowania za trud włożony w przygotowanie tak pięknych ozdób i smakołyków. Dzieciom, młodzieży oraz wychowawcom za przedstawienia oraz radość jaką sprawiły wszystkim oglądającym. Dziękujemy również mieszkańcom za liczne przybycie i udział w Jarmarku. Do zobaczenia za rok!