Dzień Seniora w GOK

We wtorek, 15 października 2019r., w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie uroczyście obchodzono Dzień Seniora.

Przybyłych ciepło i serdecznie przywitał wójt Robert Starzyński i dyrektor GOK Elżbieta Wąsowska-Bodo. Składając życzenia Seniorom wójt przypomniał, że w miesiącach jesiennych jest kilka dat, kiedy Seniorzy mają swoje święto: 1 października to Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października – Europejski Dzień Seniora oraz 20 listopada – Ogólnopolski Dzień Seniora, a październik to miesiąc świadomości. Wójt życzył Seniorom pogody ducha, życzliwości , zdrowia oraz pięknej „jesieni życia”.

Korzystając z okazji wójt zaprosił Seniorów gminy Sulików do aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciach realizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie, szczególnie tych ukierunkowanych na potrzeby osób starszych.

Następnie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zaprosiła wszystkich gości na występ zespołu wokalnego Amazonki. Powstał on w marcu 2017r z inicjatywy członkiń Bogatyńskiego Stowarzyszenia „Amazonki”, organizacji skupiającej osoby po przebytej chorobie nowotworowej piersi. Zajęcia nauki śpiewu, występy na festynach, przeglądach, konkursach czy spotkaniach okolicznościowych to dla członkiń stowarzyszenia terapia, która pozwala zapomnieć o przebytej chorobie i stanowi rehabilitację społeczną. Dzięki bogatemu i różnorodnemu repertuarowi jest ciekawą formą prezentacji scenicznej. Prezesem stowarzyszenia jest pani Dorota Bojakowska, natomiast oprawą artystyczną i wokalną zajmuje się kierownik zespołu pani Bożena Mazowiecka, która jest jednocześnie dobrym duchem zespołu. Seniorzy zostali również zaproszeni do obejrzenia wystawy „Nie tylko leki leczą”, także na prelekcję przygotowaną przez panią Dorotę Bojakowską – Zadbaj o zdrowie.

ORGANIZATORZY DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM SENIOROM ZA LICZNY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCI I RAZ JESZCZE SKŁADAJĄ NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI.