Biblioteka poleca – kwietniowe nowości

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” powiedziała Wisława Szymborska. Zgadzacie się z tymi słowami? My jak najbardziej, dlatego zachęcamy do wizyty w naszej bibliotece.

Do 9 kwietnia wypożyczanie i wymiana książek jest możliwa we wtorki i czwartki w godzinach 9.00-12.00.

W tym miesiącu pojawiło się wiele nowości. Wśród propozycji m.in.:

– „Świat starożytny w 100 słowach”

Zdobycze cywilizacji rozwijających się nad Morzem Śródziemnym przez 3500 lat zawarte w 100 hasłach. Podczas podróży przez antyczny świat daj się zainspirować pomysłowym Egipcjanom, sławnym Grekom i potężnym Rzymianom. Spójrz w przeszłość i odkryj, co zawdzięczamy starożytnym cywilizacjom.

-Anna Pilip „Powrót do Gruzji”

Ana, Polka kierowana miłością do przystojnego gruzińskiego lekarza Giorgiego, po wielu perypetiach wraz z córkami przenosi się na stałe do Gruzji. Tu układa sobie życie jako szczęśliwa żona ukochanego Gio.

Okazuje się jednak, że w nowej ojczyźnie musi pokonywać kolejne przeciwności, które zsyła jej los. Czy wyzwania związane z prowadzeniem biznesu, bunt starszej córki Niny i tęsknota za utraconą przyjaźnią Timara to jedyne problemy, które Ana będzie musiała rozwiązać?

-Agnieszka Janas „Mira. Po prostu kobieta”

Powieść „Mira. Po prostu kobieta” oparta została na wątkach biografii Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Jest to opowieść o kobiecie z krwi i kości, która doznała wielu dobrych i złych rzeczy w swoim długim życiu, kochającej i kochanej, wszechstronnie utalentowanej artystce, nieprawdopodobnie silnej osobowości, znawczyni mody, kolekcjonerce sztuki.

-Grażyna Wasilewicz „Robię siku na nocniku”

Rymowana historyjka dla najmłodszych zachęcająca dziecko do pierwszych prób rozstania się z pieluchą.

-Wioletta Sawicka „Oleńka. Panienka z Białego Dworu”

Dramatyczne dzieje polskiej rodziny ziemiańskiej z wileńskich Kresów.
Pierwszy tom opowieści o niezłomnych kobietach, które w czasach wzniosłych spraw i wielkiej historii, kiedy miłość przeplatała się z nienawiścią, musiały sobie radzić z trudną codziennością.

-Remigiusz Mróz „Halny”

Koszmar nadszedł wraz z halnym. Dominika Wadryś-Hansen została wezwana do Zakopanego, gdy tuż przed wejściem do kaplicy na Wiktorówkach odnaleziono zamordowaną kobietę.
Poszlaki prowadzą donikąd, odpowiedzi jednak zdaje się mieć osadzony w więzieniu Iwo Eliasz. Deklaruje, że zamierza się nimi podzielić – ale tylko z jednym człowiekiem.
Człowiekiem, który zniknął.

-Agnieszka Maciąg „Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach”

Życie nieustannie się zmienia i przynosi mnóstwo nieoczekiwanych wydarzeń. We współczesnym świecie wszystko jest niepewne i nie zawsze idzie zgodnie z Twoim planem. To, że pada deszcz, nie oznacza, że musisz zmoknąć! Agnieszka Maciąg pragnie wyposażyć Cię w parasol Twojej własnej mocy, który będzie chronił przed wszelkimi nawałnicami zewnętrznego świata.

-Charlotte Link „Niespokojne niebo”

Niemcy, lata 70. Felicja dożyła sędziwego wieku, ale nadal jest twardą kobietą biznesu, zarządczynią majątku i głową rodziny. Jej relacje z córkami pozostawiają jednak wiele do życzenia, szczególnie z Belle, która cierpi z powodu nieszczęśliwego małżeństwa i coraz bardziej zatraca się w nałogu.

Skip to content