Podsumowanie projektu ” Sieć na kulturę w podregionie jeleniogórskim”.

W dniu 14.06.2021 zakończył się drugi etap projektu pn.: ” Sieć na kulturę w podregionie jeleniogórskim”.

W szkoleniu on-line udział wzięli pracownicy GOK wraz z  grupą 6 dzieci z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Sulikowie. Uczestnicy mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat kompetencji medialnych.

Kompetencje medialne – to w skrócie, nasza umiejętność dokonywania wyborów treści medialnych, ich analizy, interpretacji, znajomości zasad etyki, prawa i bezpieczeństwa korzystania z mediów. W końcu to umiejętność tworzenia nowych treści i dzielenia się swoją wiedzą, opiniami oraz osiągnięciami.

Spotkania pozwoliły także zdobyć wiedzę oraz uporządkować informacje odnośnie segregowania treści online. Trener prowadzący, Pani Marta Miechowicz uczulała dzieci na liczne zagrożenia jakie niesie ze sobą internet- co można, a na co uważać, jak się zachować w komunikacji publicznej i indywidualnej online oraz jak mądrze korzystać z portali społecznościowych. Uczestnicy wynieśli również wiedzę na temat dostępu do darmowych narzędzi pakietu biurowego, dokumentów google i  ich zastosowania. Zdobyli również umiejętność czysto techniczną np. jak stworzyć prezentację, stronę www… czy tworzenie Jamboardów.

Skip to content