„Z Książką na Walizkach”

17 spotkania w ramach projektu „Z Książką na Walizkach”, mamy już za sobą.

17 spotkania w ramach projektu „Z Książką na Walizkach”, mamy już za sobą.

Do udziału do wspólnej zabawy, zaprosiła nas Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, którą reprezentował kierownik Działu Pracy z Dziećmi Pan Jerzy Kumiega.

 Dniu 12 października Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie tętnił gwarem dzieci, przybyłych na spotkanie z pisarką i ilustratorką książek Joanną Kmieć, która o sobie napisała: zaprawiona w boju nauczycielka przedszkola, którą pełne wyobraźni dzieciaki zainspirowały do napisania i zilustrowania swojej debiutanckiej książki pt. „Papuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki”. Z wykształcenia pedagog (ukończyła Pedagogikę Wieku Dziecięcego na Uniwersytecie Łódzkim), z zamiłowania ilustrator, z usposobienia niepoprawna optymistka.

Tym razem, spotkania odbywały się pod nazwą „Walizka pełna książek” i miały charakter warsztatów artystycznych. Uczniowie klasy 4 Szkoły Podstawowej w Sulikowie ochoczo włączyli się do wspólnej zabawy literackiej.  Były zagadki , tajemnicze wyprawy i wspólna nauka – jak napisać „dobrą” książkę. Uczestnicy warsztatów angażując się twórczo, stworzyli cztery projekty w tym jeden dokument historyczny. Wspólne spotkanie zakończyło podsumowanie konkursu plastycznego, zatytułowanego „Książka z mojej walizki”.

 Nominacje otrzymali: Natalia Pomonicka, Karolina Olechowska i Maksymilian Droszczak, Oliwia Stecka i Julia Sadowska.

Nominowani powalczą o nagrodę główną, czytnik e-book. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 października 2021r. Zostaną one opublikowane na stronie

Internetowej Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej( www.wbp.wroc.pl )

Zainteresowanych zapraszamy po odbiór nagród-nominacji do Gminnego Ośrodka Kultury , Biblioteki Publicznej w godzinach pracy placówki.

Był to projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury ,Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z funduszy promocji kultury, a także ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Skip to content