Platformy edukacyjne

Aby wesprzeć rodziców w staraniach o zorganizowanie najmłodszym czasu w ciekawy i edukacyjny sposób Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu przygotowała zestawienie różnych inicjatyw organizowanych przez wydawnictwa, fundacje, instytucje kultury, które chcielibyśmy zaprezentować.

Planeta energii

Przydatne i przystępnie wytłumaczone informacje o energii elektrycznej, segregacji odpadów oraz konkurs dla dzieci i nauczycieli klas I–IV szkoły podstawowej.

Polskie stroje

Przewodnik po strojach regionalnych i narodowych. Ubieranki, kolorowanki, gry memo i wiele innych!

Tup Tup Tup

Co sprawia że moje miasto jest przyjazne? W jakiej strefie klimatycznej mieszkasz? Jak wykonać papierowy dom? Kotka Tola, pies Urwis oraz sowa Pola poprzez zabawę uczą dzieci najważniejszych kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik proponuje rozmaite zajęcia dla dzieci w kilku cyklach #Kopernikwdomu: Eksperymentuj w domu, Kurs Majsterkowicza, Patrz w gwiazdy, Zrób to z nami!

Lasy Państwowe

Kompendium wiedzy i materiałów edukacyjnych w formie zabawy edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, które przybliżyć mogą życie lasu i jego mieszkańców.

Muzeum Historii Polski

Muzeum Historii Polski przygotowało materiały edukacyjne dla najmłodszych, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Są tam quizy, audiobooki i pakiety edukacyjne.

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe przygotowało historyczną grę edukacyjną „Postaci i wydarzenia”.

Niepodległa

Lekcję historii w postaci gry edukacyjnej „Godność, wolność i niepodległość” proponuje Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Skip to content